• header1.jpg
  • header2.jpg
  • header3.jpg

Małgorzata Miksza /Łódź/

doktor nauk humanistycznych, starszy wykładowca w Zakładzie Pedagogiki Filozoficznej w Katedrze Teorii Wychowania Uniwersytetu Łódzkiego. Zainteresowania naukowe: pedagogika ogólna, filozofia i teoria wychowania, pedagogika alternatywna w tym głownie pedagogika Marii Montessori. Dyplom ukończenia Kursu Pedagogiki Montessori, akredytowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Montessori AMI uzyskała w roku 1992. Inicjator powołania Polskiego Stowarzyszenia(1994) Montessori, aktualnie prezes PSM. Wykładowca i szkoleniowiec w zakresie pedagogiki Montessori, posiada międzynarodowe uprawnienia do prowadzenia kursów , wydany przez Montessori Landesverband NRW e. V. w Niemczech. Wieloletni nauczyciel montessoriański. Autorka artykułów o pedagogice M. Montessori oraz książki pt: Zrozumieć Montessori. Czyli Maria Montessori o wychowaniu dziecka, Impuls, Kraków(I wyd. 1998, IV wyd. 2010). Brała czynny udział w powołaniu Stowarzyszenia „Montessori Europa. Wychowanie dla życia”. W latach 2003 – 2010 była członkiem Zarządu ME.