• header1.jpg
  • header3.jpg

W.5. dr Anna Jarkiewicz, dr Joanna Leek /Łódź/

Myślę – Mówię – Działam”” warsztaty na temat rozwijania partycypacji dziecięcej

W jaki sposób rozwijać społeczno-edukacyjne zaangażowanie dzieci? Jak sprawić żeby dziecko stało się aktywnym uczestnikiem życia społecznego? Jak nauczyć dziecka partycypacji? Na to i inne pytania uczestnicy odnajdą odpowiedź w trakcie 90 min warsztatu. W trakcie tego czasu przedstawimy możliwości kształtowania wśród dzieci i młodzieży potrzeby partycypacji obywatelskiej będącej podstawowym prawem, zapisanym w Konwencji o Prawach Dziecka, reprezentujące podejście do dziecka i rozumienie jego istoty z użyciem takich pojęć, jak zaangażowanie, demokracja, wolność, podmiotowość i obywatelstwo. Tematyka zostanie zaprezentowana na przykładzie międzynarodowego projektu edukacyjnego „Future Youth School Forums”, realizowanego z powodzeniem w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, na Litwie i na Cyprze. Na zakończenie uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa w warsztatach.