PDM

  • PDM-2023 - 1.jpg
  • PDM-2023.jpg

Małgorzata Tarnowska /Warszawa/

Pedagog Montessori z 25 letnim stażem, matka-montessorianka, dyrektor i właściciel placówek Montessori na wszystkich etapach rozwoju dzieci: od urodzenia do matury międzynarodowej.

Kiedy byłam w ciąży i za kilka miesięcy miał przyjść na świat mój syn Florian, wybrałam się do Rzymu na konferencję zorganizowaną przez AMI i Opera Nazionale w 100 lecie powstania Casa dei Bambini. Tam poznałam dr Silviane Montanaro, psychiatrę dziecięcego, twórczynię pedagogiki Assistance to Infancy  - A to I - Montessori 0-3. Spotkanie to było dla mnie wielką inspiracją na gruncie prywatnym i zawodowym. Mój syn wychował się bez zabawek, bez łóżeczka i bez wysokiego krzesła do karmienia, a nasze placówki Montessori powiększyły się o grupy maluszkowe (infant community), które prowadzimy już 13. rok. W 2019 roku ukończyłam z wyróżnieniem kurs AMI 0-3. 

Moją drugą trenerką i mentorką, zaraz po Silvianie Montanaro, jest Patrycia Walner, która przez długie lata prowadziła z Silvianą kursy Montessori. 

Rosnąca wśród rodziców świadomość znaczenia pierwszych miesięcy i lat życia dziecka skłoniła mnie do założenia działalności „Nido”, która od stycznia 2020 roku pozwala mi na dzielenie się doświadczeniem w trakcie konsultacji z rodzicami oczekującymi na przyjście na świat dziecka i tymi, których dzieci jeszcze nie chodzą.

 

Serdecznie zapraszam na mój wykład dotyczący założeń pedagogiki Montessori 0-3, które zgłębiałam w towarzystwie jej twórców i które od lat z sukcesem wdrażam w system edukacji polskich dzieci w konfrontacji z rzeczywistością.