Aleksandra Lewandowska /Warszawa/

Absolwentka studiów pierwszego stopnia na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz studiów drugiego stopnia na Uniwersytecie Warszawskim, kierunek pedagogika ogólna. Ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przymierza Rodzin w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej z terapią pedagogiczną. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w przedszkolu, szkole specjalnej FPLN oraz Warsztacie Terapii Zajęciowej. Prowadziła zajęcia z zakresu indywidualizacji nauczania, ceramiki artystycznej oraz terapii ręki z dziećmi od 3 do 12 lat. Obecnie nauczyciel w przedszkolu „Róża Montessori" na warszawskiej Białołęce. Do każdego dziecka ma indywidualne podejście, stara się odkrywać jego potencjał, uzdolnienia i predyspozycje. Miłośniczka i praktyk pedagogiki Montessori, która jej zdaniem daje dzieciom największe możliwości na integralny rozwój. Zafascynowana arteterapią i jej wpływem na proces edukacji i terapii dzieci. Uwielbia obserwować jak twórcze podejście do dziecka wpływa na jego rozwój i postępy.