Ewa Nikołajew-Wieczorowska /Poznań/

Nauczyciel Montessori z dyplomem AMI. Z pedagogiką Montessori związana od ponad dwudziestu lat.
W 2004 roku stworzyła w Poznaniu Centrum Uśmiechu Dziecka - Montessori – pierwszą w Polsce prywatną firmę edukacyjną wspierającą dzieci zdrowe i niepełnosprawne w optymalnym wykorzystaniu Ich potencjału rozwojowego w oparciu o pedagogikę Montessori oraz skorelowane z nią terapie.
Prowadzi integracyjne zajęcia grupowe i terapię indywidualną, propaguje pedagogikę Montessori podczas autorskich warsztatów kierowanych do nauczycieli i rodziców. Jest konsultantem w żłobkach
i przedszkolach Montessori – hospituje zajęcia, koordynuje działania związane z wdrażaniem pedagogiki Montessori. Prowadzi kursy i szkolenia Montessori.

Jej najnowszym projektem jest otwarcie autorskiego kierunku studiów podyplomowych z pedagogiki Montessori. Prywatnie lubi podróże i zwiedzanie zabytków. Największa pasja to genealogia rodzinna.