• banner-2020-wrzesien-0.jpg
  • banner-2020-wrzesien-1.jpg

Monika Mariola Kondracka /Białystok/

Nauczyciel dyplomowany i pedagog specjalny z wieloletnim doświadczeniem pracy jak nauczyciel akademicki oraz nauczycielka przedszkola. Od ponad 25-lat pedagog Montessori. Posiada dyplom wychowawców Montessori akredytowany przez AMI (Międzynarodowe Stowarzyszenie Montessori) oraz liczne kursy doskonalące w obszarze pedagogiki montessoriańskiej z udziałem specjalistów o międzynarodowej randze /w zakresie wychowania dziecka do 3 roku życia, pedagogiki leczniczej i terapii Montessori, edukacji przedszkolnej i szkolnej oraz w pracy z seniorami/. Wykładowca i szkoleniowiec, autorka i współautorka artykułów na temat pedagogiki Marii Montessori. Bierze czynny udział w kongresach, konferencjach, warsztatach organizowanych przez krajowe oraz międzynarodowe instytucje Montessori. Od 1994 roku członek Polskiego Stowarzyszenia Montessori. Założycielka i wiceprezes Fundacji Kto Mi Dał Skrzydła. Pracuje jako wizytator w Wydziale Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Kształcenia Specjalnego Kuratorium Oświaty w Białymstoku.