Komunikat

Z przyjemnością informujemy, że na Polskie Dni Montessori w Łodzi , które odbędą się w dniach 7 – 9 czerwca 2019 r., przybędzie ok.350 osób za całej Polski oraz kilku wykładowców z zagranicy! Będzie to wspaniała okazja do rozmów, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów!

W piątek 7 czerwca br. w czasie rejestracji w godzinach 13.30 -14.45 oraz w czasie zajęć równoległych w sobotę 08 czerwca br. w godzinach 17.30 – 18.45 wyświetlony zostanie film pt: Pozwólmy nauczać dzieciom. Dystrybutorem filmu jest Centrum Montessori Pestka we Wrocławiu. Jest to  pierwszy w historii, niezwykły i absolutnie wyjątkowy film dokumentalny o pedagogice Montessori, który rejestruje pracę dzieci przedszkolnej grupie montessoriańskiej. Tworzony był przez cały rok przez młodego reżysera, Alexandra Mourot, zafascynowanego pedagogiką Montessori. Uchwycił on wszystkie naturalne procesy, odkryte przez Marię Montessori, które zachodzą w dziecku w procesie uczenia się.

Film będzie można nabyć w czasie konferencji!

Przypominamy, że Konferencja połączona jest z Jubileuszem 25. lecia Polskiego Stowarzyszenia Montessori. Zapraszamy wszystkich gości i uczestników na tę uroczystość w sobotę 08 czerwca br. w godzinach 9.00 – 11.00. Przypomnimy historię Stowarzyszenia, pokażemy zdjęcia z wybranych działań PSM . Przewidziane są krótkie wystąpienia zaproszonych gości oraz.delektowanie się pysznym tortem!

Zachęcamy do udziału we mszy św. w niedzielę 09 czerwca o godz. 8.00 . Msza będzie odprawiona w intencji PSM w Kościele przy Parafii NMPKP, naprzeciw AHE, ul. Rewolucji 1905 r. nr 47. Oprawę muzyczną zapewni Schola Gregoriańska Archidiecezji Łódzkiej .

W piątek 07 czerwca br. od godziny 12.00 można zjeść niedrogi obiad w bufecie na terenie AHE, wypić kawę, herbatę.

Wystawa pomocy rozwojowych

W czasie Polskich Dni Montessori planujemy zorganizować wystawę pomocy rozwojowych Montessori, wykonanych przez nauczycieli. Będzie to wspaniała okazja pokazania autorskich pomysłów pomocy, które wzbogacają pracę montessoriańską z dziećmi i młodzieżą. W niedzielę 9 czerwca ogłosimy, które pomoce zostały wyjątkowo pomysłowo zaprojektowane i wykonane.

Warunki zgłoszenia:

1. Pomoc musi być autorskim pomysłem

2. Pomoc powinna spełniać kryteria budowy i pracy z klasycznymi pomocami Montessori

3. Zgłaszając pomoc na wystawę prosimy o wypełnienie poniższego formularza i przesłanie go na adres Biura PDM, najpóźniej do dnia 4 czerwca br.

4. Po otrzymaniu akceptacji uczestnictwa w wystawie, prosimy przywiezioną pomoc złożyć w czasie rejestracji na konferencję. Pomoc zostanie opatrzona godłem. Po zakończeniu PDM pomoc zostanie zwrócona właścicielowi.

Zgłoszenie pomocy rozwojowej na PDM w dniach 7 – 9 czerwca 2019 r.

Imię, nazwisko

Reprezentowana placówka

Adres e-mailowy, telefon

Nazwa pomocy, odbiorca, cele

Krótki opis korzystania z pomocy

Fotografia pomocy

Zachęcamy i zapraszamy do współudziału w aranżacji wystawy!