W11 Marzena Grudzińska, Sylwia Skonieczna /Warszawa/

Myślę, marzę, odkrywam, tworzę

Warsztaty są próbą pokazania jak odkrywanie świata podczas wspólnych podróży z rodzicami, pozwala dzieciom rozwijać własne zainteresowania. Odczuć radość z poznawania świata. Dziecko jest jego częścią, a zarazem odrębną, ważną jednostką. Dzieci wykorzystują zdobyte umiejętności i wiadomości z podróży, do rozwijania swoich zdolności plastycznych, konstrukcyjnych, literackich. Stwarza pole działania do współpracy, rozwijania relacji społecznych i umiejętności dzielenia się wiedzą i radością nowych doświadczeń. Podziw nad pięknem otaczającego nas świata, pozwala budować korelację pomiędzy szacunkiem, miłością, przyjaźnią, uważnością a budowaniem szczęśliwego życia. Codzienny czas spędzony z dziećmi pozwala nam budować prawidłowe relacje z nimi. Jaka jest rola nas dorosłych w wychowaniu do wartości naszych dzieci. Prawidłowo przygotowane otoczenie pozwala dzieciom stać się samodzielnym, odpowiedzialnym dorosłym, co prowadzi do szczęśliwego życia.

Warsztaty są propozycją lekcji rozwojowej dla dzieci na drugim poziomie 6-9 lat, ale mogą być również inspiracją dla dzieci przedszkolnych i uczniów na trzecim poziomie.