Anna Bryk /Świdnik/

nauczyciel mianowany w publicznym Przedszkolu Nr 4 im. Kaprala Niedźwiedzia Wojtka w Świdniku.

Ukończyłam edukację przedszkolną i wczesnoszkolną w WSP im. J. Korczaka w Warszawie oraz studia podyplomowe w zakresie pedagogiki M. Montessori na UMCS w Lublinie. Od 2011 r. pracuję metodą Montessori i każdego dnia odkrywam wartości tej pedagogiki. W 2015 r. prowadziłam autorski warsztat na Kongresie Montessori Europa w Lublinie nt. historii wynalazków, rok wcześniej lekcję rozwojową na okoliczność Walnego Zgromadzenia Członków PSM w Łodzi. Swoją pracę, która stała się także pasją, postrzegam jako służbę dziecku. Osiągnięcie motywacji wychowanków do działania przynosi mi największą satysfakcję.

Poza pracą dydaktyczną w grupie, prowadzę w przedszkolu zespół wokalno-taneczny "Zefirki", rozwijając uzdolnienia muzyczne dzieci. Lubię tworzyć małe formy teatralne oraz choreografie taneczne do muzyki klasycznej. Prywatnie udzielam się w świdnickim "Teatrze Drogi". Jestem mamą dorosłych już dzieci, które niestety nie miały szansy kształcić się "po montessoriańsku". Rozwój indywidualnego potencjału uczniów to według mnie najlepsza droga powodzenia w edukacji.