Barbara Hajkowska-Pirek /Świdnik/

nauczyciel dyplomowany z dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym; pedagog wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego; ukończone studia ,,Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna” na UMCS w Lublinie, podyplomowe ,,Edukacja elementarna” i ,,Pedagogika Montessori” oraz ,,Zarządzanie w agrobiznesie” na AR ; od 1999 nauczyciel w klasach 1-3 w szkole podstawowej, od 2002 nauczyciel w Przedszkolu nr 4 w Świdniku; od 2008 roku pracuje w oddziale Montessori rozwijając się jako wychowawca, pedagog, człowiek. Jest mamą trzech chłopców w wieku 18, 15 i 11 lat co niewątpliwie wpływa na zapał, twórczość i ciągłą pracę w systemie Montessori. Koordynator siedmiu Świdnickich Orszaków Trzech Króli co również ma pośrednio swą genezę w pedagogice Montessori. Nagrodzona w 2014 roku przez Burmistrza Miasta Świdnika za pomysły i organizację nowatorskich działań kulturalnych. Zaczytana w polskich kryminałach (szczególnie political fiction R. Mroza) i miłośniczka mruczących czworonogów.