dr Kamila Witerska

Adiunkt Wydziału Humanistycznego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki uzyskała na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się dramą, stymulowaniem motywacji i kreatywnego myślenia oraz wspieraniem rozwoju. Posiada 15 letnie doświadczenie w pracy dramą z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Jest autorką pierwszej w Polsce publikacji dotyczącej porównania metody dramy stosowanej w różnych grupach wiekowych: Drama na różnych poziomach kształcenia (2010), praktycznego przewodnika po technikach dramowych: Drama. Techniki, strategie, scenariusze (2011), oraz opartej na wywiadach publikacji będącej próbą pokazania różnorodności dramy w Polsce i na świecie: Drama. Przewodnik po koncepcjach, technikach i miejscach (2014). Najnowsza publikacja dotyczy Teatru Forum (2016) nowej metody wykorzystywanej w edukacji rówieśniczej, profilaktyce i socjoterapii. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Edukatorów Dramy National Drama oraz Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności.