• banner-2020-wrzesien-0.jpg
  • banner-2020-wrzesien-1.jpg

Monika Pawluczuk-Solarz /Warszawa/

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Montessoriańskie wykształcenie zdobyła na szkoleniach, seminariach, kursach I, II i III stopnia organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Montessori oraz na kierunku Pedagogika Montessori Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Zafascynowana tą koncepcją, od lat pracuje jako nauczyciel w szkołach o profilu montessoriańskim. Obecnie w Polskim Ośrodku Edukacji Montessori w Warszawie. Organizuje zajęcia dla dzieci ze środowisk Edukacji Domowej, a od niedawna także dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Od 10 lat jest wykładowcą Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz współpracownikiem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka i Wyższej Szkoły Przymierza Rodzin. Inspirację zaczerpniętą od doświadczonych pedagogów montessoriańskich wykorzystuje w pracy z dziećmi do rozwijania zagadnień związanych z astronomią, paleontologią i geologią. Miłośniczka języków romańskich i poezji.