• banner-2020-wrzesien-0.jpg
  • banner-2020-wrzesien-1.jpg

Katarzyna Ustowska /Gdańsk/

Tancerka, choreografka, pedagog tańca; Magister w zakresie Edukacji Tańca Współczesnego na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Performatywnych we Frankfurcie nad Menem (MA, 2017); absolwentka Wydziału Tańca Współczesnego w Northern School of Contemporary Dance w Leeds, Wielka Brytania (BPA, 2012) oraz absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku (Dyplom, 2008). Od 2013 stale współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw, a od 2018 z Teatrem Trans-Atlantyk. Współtworzy Fundację Polka dot, organizację zajmującą się rozwijaniem i promowaniem sztuki tańca i choreografii. Od 2007 roku regularnie prowadzi warsztaty tańca współczesnego w Sopockiej Szkole Montessori, podczas których, rozwija badania nad tematem obecności tańca w edukacji Montessori. W 2017 roku obroniła pracę magisterską pt.: „Guiding a Sensed Reality: Exploring Contemporary Dance in a Montessori Setting through Perspectives Derived from Anna Halprin's Work" (tłum. Odczuwalna rzeczywistość: zgłębianie tańca współczesnego w otoczeniu pedagogicznym Montessori, poprzez perspektywy prac choreografki Anny Halprin) na Uniwersytecie Muzyki i Tańca we Frankfurcie nad Menem. Obecnie pogłębia badania nad tematem edukacji tańca w systemie Montessori „Dance in Cosmic Education”, równolegle pracuje nad projektami tanecznymi i teatralnymi w Europie.