• banner-2020-wrzesien-0.jpg
  • banner-2020-wrzesien-1.jpg

Fenomen dzieciństwa. Od Marii Montessori po współczesność

Toruń 29 – 31 maja 2020 r. Konferencja uświetni 150-tą Rocznicę Urodzin Marii Montessori!

KOMUNIKAT 2

Z radością informujemy, że wkrótce skończymy opracowywanie PROGRAMU VIII edycji Polskich Dni Montessori. Uczestnicy wysłuchają sześciu wykładów oscylujących wokół problematyki koncepcji dziecka w pedagogice Marii Montessori w aspekcie historycznym i w odniesieniu do współczesności. Wykłady przygotowali:

• prof. dr hab. Aleksander Nalaskowski /Katedra Podstaw Pedagogiki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu/,
        • prof. dr hab. dr h.c. multi Bogusław Śliwerski /Katedra Teorii Wychowania Uniwersytetu Łódzkiego/,
        • dr hab. Barbara Surma, prof. AIK /Kraków, Ignatianum/,
        • dr hab. Beata Bednarczuk, prof. UMCS /UMCS w Lublinie,
        • dr Małgorzata Miksza /prezes polskiego Stowarzyszenia Montessori, Łódź/,
        • Małgorzata Tarnowska /AMI Montessori Guide, Head of School, Warszawa/

W tym roku wyjątkowo urozmaicona będzie oferta warsztatowa z którą można już teraz zapoznać się na stronie Polskich Dni Montessori

Program uwzględnia w sobotni wieczór imprezę integracyjną w Twierdzy Fort IV, zaś w niedzielny poranek – z uwagi na święto Zesłania Ducha Świętego - mszę świętą. W czasie PDM będziemy wspólnie śpiewać przy akompaniamencie gitary. Jak co roku będzie można skorzystać z oferty wystawców.

Polskie Dni Montessori mają w założeniu zacieśnienie i nawiązanie kontaktów w środowisku montessoriańskim, dlatego już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy!

W połowie marca br. na stronie PDM zamieszczony będzie dokładny Program Będzie zatem czas na skomponowanie osobistego PROGRAMU konferencji. Rejestracja on - line rozpocznie się w dniu 1 kwietnia 2020 r.