PDM

  • PDM-2023 - 1.jpg
  • PDM-2023.jpg

Agnieszka Brzykcy-Bendkowska

Z wykształcenia i pasji jestem nauczycielką matematyki, która przepracowała kilka lat w konwencjonalnych placówkach oświatowych. Gdy na świeci pojawiła się moja córka szczęśliwie natrafiłam na pedagogikę Marii Montessori i postanowiłam odkrywać i przeżywać ją wraz z moją pociechą. Bardzo szybko zrozumiałam, że jest to droga, którą pragnę podążać i którą pragnę czynić dostępną także dla innych dzieci i ich rodziców.
Na codzień współtworzę przestrzeń edukacyjną dla dzieci, które realizują obowiązek szkolny w ramach edukacji domowej. Wielkie Opowieści wyznaczają tematykę, którą zgłębiamy wraz z dziećmi. Otaczająca nas przyroda w sposób naturalny i płynny wyznacza rytm naszej pracy -  w swojej działalności czerpiemy także z założeń leśnej edukacji.
W ramach propagowania myśli Marii Montessori prowadzę konto w mediach społecznościowych, na którym dzielę się pomysłami na własnoręczne, niskobudżetowe wykonywanie pomocy edukacyjnych zgodnych z założeniami pedagogiki Montessori. Prezentacje projektów edukacyjne kierowane są zarówno do rodziców, jak i do nauczycieli tradycyjnych placówek oświatowych, którzy pragną włączać do swojej pracy elementy pedagogiki Montessori.
Jestem absolwentką pierwszego w Polsce Dyplomowego Kursu Montessori w Zakresie Szkoły Podstawowej (6-15 roku życia) zorganizowanego przez Akademię Biberkor w Niemczech we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Montessori. Mam także przyjemność aktywnie wspierać działalność Polskiego Stowarzyszenie Montessori w ramach pełnionej funkcji członka zarzadu.