PDM

  • banner-glowny-psm-2024  1.jpg
  • banner-glowny-psm-2024.jpg

Joanna Bednaszyńska

Z wykształcenia jestem analitykiem marketingowym i podczas pracy zawodowej zajmowałam się szkoleniami młodych adeptów w tej dziedzinie. To zamiłowanie do edukacji, wraz z pojawieniem się własnych dzieci, pociągnęło mnie w stronę metody Montessori i tak zostało. Już szósty rok towarzyszę moim córkom w edukacji domowej opierając się na założeniach metody Montessori, podążając za ich potrzebami i zainteresowaniami. Pomoce Montessori, zwłaszcza matematyczne, wciąż odgrywają w naszej edukacji bardzo ważną rolę umożliwiając mojej dyslektycznej córce zgłębianie coraz trudniejszych zagadnień wciąż pracując na konkrecie. Istotne miejsce w naszej edukacji zajmują Wielkie Opowieści, które powtarzamy co roku i na których opieramy nasze projekty, z każdym rokiem wchodząc na wyższy poziom szczegółowości i zaawansowania zgłębianych zagadnień.

Od dwóch lat prowadzę również warsztaty Wielkich Opowieści dla grup edukacji domowej w Opolu, Wrocławiu i Warszawie a także zajęcia matematyczne dla klas 4-5, na których staramy się z młodzieżą zgłębiać praktyczne zastosowania matematyki wychodząc poza ramy podstawy programowej.

 

Ukończyłam Kurs Wczesnoszkolny Montessori w Centrum Edukacji Montessori oraz Dyplomowy Kurs Szkolny Montessori w Zakresie Szkoły Podstawowej (6-15 r.ż) organizowany przez Akademię Biberkor w Niemczech i Polskie Stowarzyszenie Montessori w Łodzi.