Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Opolskim pod kierownictwem prof. Wiesława Łukaszewskiego
Nauczycielka i trenerka Montessori w grupach wiekowych 3-6 oraz 6-9
Absolwentka zarządzania w edukacji – The College of Progressive Education, Irlandia
Koordynatorka pedagogiczna międzynarodowego, akredytowanego przez MACTE centrum szkoleniowego Montessori dla dorosłych https://waterparkmontessori.com/
Absolwentka kursu „Interwencja i terapia w środowisku Montessori” prowadzonego przez organizację Partnerstwo Medyczne Montessori na rzecz Integracji https://montessori4inclusion.org/ oraz Uniwersytet Loyola w Maryland, USA.
Metodę Montessori odkryłam ponad 20 lat temu w niewielkim dublińskim przedszkolu i od tego czasu aktywnie działam w tej dziedzinie. Szczególnie bliska memu sercu jest inkluzja edukacyjna, z której zrodziła się pedagogika Montessori. Moje doświadczenie obejmuje pracę integracyjną z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym w Irlandii i Norwegii.
Podczas warsztatu na Polskich Dniach Montessori 2025 przeanalizujemy konkretne przykłady wczesnej interwencji i rozwiązań metodycznych w przypadkach dysleksji, dysgrafii, zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, zaburzeń przetwarzania i integracji sensorycznej oraz szeroko pojmowanych zaburzeń ze spektrum autyzmu.
Zapraszam wszystkie zainteresowane osoby, w tym rodziców, nauczycieli wspomagających oraz dyrektorów placówek edukacyjnych. Im nas więcej, tym więcej murów i barier możemy zburzyć!